گلاب و عرقیات بی بی

کاشان - میدان کمال الملک - خیابان فاضل نراقی - خیابان علوی - گلاب و عرقیات بی بی
03155224580
09120889181

گلاب و عرقیات بی بی

کاشان - میدان کمال الملک - خیابان فاضل نراقی - خیابان علوی - گلاب و عرقیات بی بی
03155224580
09120889181

محصولات ویژه   


آخرین مقالات   

درمان غلبه ­ی خلط بلغم

به ­طور کلی برای پیشگیری و درمان غلبه­ ی خلط بلغم(که مزاجی سرد و تر دارد)، باید از خوردن بی ... بیشتر

مزاج سودا

سودا خلطی است، سیاه رنگ که معمولاً از تجمع، تهاجم، تکاثر، رسوب، سوختن یا متابولیسم سایر ... بیشتر

صفرا، مزاج گرم و خشک

صفراوي مزاج ها رفتارهاي تند و تيزي دارند و در تمام اعمال و رفتار سرعت عمل بالايي نشان مي د ... بیشتر

دم، مزاج گرم و تر

شايد شما هم افراد زيادي را بشناسيد که بسيار خوش مشرب و بذله گويند. اين افراد دموي مزاج هست ... بیشتر


دمنوش های گیاهی

دمنوش های گیاهی؛ جایگزین مناسب، خوش طعم و مفید برای چای هستند. هر کس می تواند بر اساس سلیقه و ذایقه خود و نیز با توجّه به بیماری ها و یا نیازهای بدنی خویش(و حتّی بر اساس فصول مختلف سال) از این نوشیدنی ها بهره ببرد. با به کار بردن کمی ذوق و سلیقه می توانید ترکیبات گوناگونی از این نوشیدنی ها را تهیه نمایید؛ برای مثال اگر با خوردن چای بادرنجبویه احساس می کنید دچار افزایش فشار خون می شوید؛ با اضافه کردن چند برگ چای ترش به نوشیدنی خود، ضمن رفع مشکل، یک چای جدید با طعمی متفاوت را تجربه خواهید کرد.

بیشتر...
دمنوش های گیاهی
بستن

متن کامل:

دمنوش های گیاهی؛ جایگزین مناسب، خوش طعم و مفید برای چای هستند. هر کس می تواند بر اساس سلیقه و ذایقه خود و نیز با توجّه به بیماری ها و یا نیازهای بدنی خویش(و حتّی بر اساس فصول مختلف سال) از این نوشیدنی ها بهره ببرد. با به کار بردن کمی ذوق و سلیقه می توانید ترکیبات گوناگونی از این نوشیدنی ها را تهیه نمایید؛ برای مثال اگر با خوردن چای بادرنجبویه احساس می کنید دچار افزایش فشار خون می شوید؛ با اضافه کردن چند برگ چای ترش به نوشیدنی خود، ضمن رفع مشکل، یک چای جدید با طعمی متفاوت را تجربه خواهید کرد.

شربت های طبیعی

این روزها انواع نوشیدنیها با طعم ها و فرمول های مختلف آزمایشگاهی در دسترس میباشد که انواع رنگ ها، طعم دهنده ها و مواد نگهدارنده جزو جدا نشدنی ترکیبات آنهاست. همانطور که میدانید و یا شنیده اید در دراز مدت عوارضی را در پی دارند و بسیاری از پزشکان نوشیدنشان را منع کرده اند. حالا بی بی، برای سلامتی شما، شربت هایی کاملا گیاهی با خواص اعجاب انگیز شان و بدون هیچ گونه مواد نگهدارنده و رنگ های افزودنی، تولید کرده است تا بدون عوارض از نوشیدنی هایتان لذت ببرید. نوش جان.

بیشتر...
شربت های طبیعی
بستن

این روزها انواع نوشیدنیها با طعم ها و فرمول های مختلف آزمایشگاهی در دسترس میباشد که انواع رنگ ها، طعم دهنده ها و مواد نگهدارنده جزو جدا نشدنی ترکیبات آنهاست. همانطور که میدانید و یا شنیده اید در دراز مدت عوارضی را در پی دارند و بسیاری از پزشکان نوشیدنشان را منع کرده اند.
حالا بی بی، برای سلامتی شما، شربت هایی کاملا گیاهی با خواص اعجاب انگیز شان و بدون هیچ گونه مواد نگهدارنده و رنگ های افزودنی، تولید کرده است تا بدون عوارض از نوشیدنی هایتان لذت ببرید.
نوش جان.

گلاب و عرقیات

بی بی گلاب با هدف ارتقاء سطح سلامت و با در نظر داشتن اصول سنتی و بهداشتی پا در عرصه تولید و توزیع گلاب و عرقیات گیاهی و اصیل گذاشته است تا شما همیشه سلامت باشید. از آنجا که طب گیاهی در همه کشورها مورد توجه خاص قرار گرفته و در کشور ما هم از دیرباز مرکز تهیه داروهای گیاهی بوده است، لذا در اینجا سعی کرده ایم جهت اطلاع شما عزیزان، خلاصه ای از خواص عرقیات را که از منابع معتبر جمع آوری شده است برای شما بیان کنیم.

بیشتر...
گلاب و عرقیات
بستن

بی بی گلاب با هدف ارتقاء سطح سلامت و با در نظر داشتن اصول سنتی و بهداشتی پا در عرصه تولید و توزیع گلاب و عرقیات گیاهی و اصیل گذاشته است تا شما همیشه سلامت باشید.
از آنجا که طب گیاهی در همه کشورها مورد توجه خاص قرار گرفته و در کشور ما هم از دیرباز مرکز تهیه داروهای گیاهی بوده است، لذا در اینجا سعی کرده ایم جهت اطلاع شما عزیزان، خلاصه ای از خواص عرقیات را که از منابع معتبر جمع آوری  شده است برای شما بیان کنیم.


صفرا، مزاج گرم و خشک


صفراوي مزاج ها رفتارهاي تند و تيزي دارند و در تمام اعمال و رفتار سرعت عمل بالايي نشان مي دهند. اين افراد حتي در سخن گفتن هم سرعت بالايي دارند و پيوسته صحبت مي کنند. از ديگر ويژگي هاي روحي، رواني افراد صفراوي مزاج اين است که زود تصميم مي گيرند و خيلي زود تصميم خود را به اجرا در مي آورند. گاهي افزايش صفرا باعث مي شود که فرد حرکتي انجام دهد يعني به محض افزايش صفرا تکانشي دارد و سپس آرام مي گيرد.

در اين افراد عصبانيت آني بسيار مشاهده مي شود. مشکل عمده صفراوي مزاج ها بيشتر در هواي گرم و تابستان بروز مي کند و وقتي مشکلشان حادتر مي شود که غذاي گرم هم مصرف کرده باشند. بنابراين توصيه مي شود اين قبيل اشخاص در هواي گرم تابستان و به خصوص هنگام ظهر کمتر در معرض آفتاب قرار بگيرند و توصيه بعدي ما اين است که از مصرف خوراکي هاي گرم مانند خورشت فسنجان و غذاهاي پرادويه پرهيز کنند تا حرارت بدنشان افزايش نيابد زيرا افزايش حرارت بدن باعث افزايش حرارت کبد مي شود و اگر فرد غذاي گرم خورده باشد غذا در کبد تبديل به صفرا مي شود و افزايش صفرا به عصبانيت بيشتر فرد مي انجامد، بنابراين بهتر است از خوراکي هاي خنک مانند آب دوغ، خيار، گوجه، کاهو، آبغوره، آبليمو و شربت سکنجبين استفاده کرد.

نکته مهم ديگر برخورد با افراد صفراوي مزاج در هنگام عصبانيت است، به عنوان مثال با افرادي که در هواي گرم عصباني و کلافه هستند نبايد مقابله به مثل کرد و به راحتي مي توان عصبانيت آنان را کنترل کرد. بهتر است به اين افراد کمي شربت خنک يا هندوانه خنک داد تا عصبانيت آنان فروکش کند. اين قبيل افراد به طور معمول زود عصباني مي شوند و خيلي زود ناراحتي شان فروکش مي کند بنابراين بهتر است اطرافيان کمي مراعات کنند و شخص عصباني

-آدمهای با مزاج (طبع) گرم و خشک (صفراوی مزاج)

به افرادی صفراوی مزاج گفته می شود که خلط صفرا در بدن آنها غالب تر از بقیه اخلاط باشد.

طبیعت صفرا «گرم و خشک» است و محل آن در «کیسه صفراست».

الف - خصوصیات جسمی: زردی چهره و چشم و زبان ، زردی اسكلرا ،كم مو ، لاغری و باریكی اندام و خشكی اندامها، اندام متوسط

این افراد معمولا قد بلند و باریک اندام هستند و نمی توان آنها را به راحتی چاق کرد.

از نظر پوستی، خشک هستند و ناخن های خشک و شکننده ای دارند.پوست کف پاهایشان هم خشکه زده و پوسته می شود. رگ های بدن آنها برجسته است. ممکن است با کمی فلفل دچار آلرژی شوند. آنها افرادی پرانرژی، شجاع، محکم، استوار، باهوش، بیقرار و حاضرجوابند.

معمولا دست های گرمی دارند. عاشق دوش خنک هستند و نمی توانند زیاد در حمام بمانند. گهگاه دچار عصبانیت آنی می شوند. ضمنا افراد صفراوی، کم اشتها هستند.


ب - از نظر بازتابهای روانی و رفتاری : گاهی علاقمند به ادبیات گاهی علاقمند به ریاضی، دارای استعداد خشونت و بدخلقی، پائیز و زمستان را دوست دارند، گاهی عاشق و گاهی فارغ، گاهی بااراده و گاهی سست، گاهی پرانرژی و گاهی كم انرژی، دارای استعداد معنوی (مقطعی)، تند و تیز و بی قرار، گاهی پر جرات و گاهی آرام، پرخاشگر، ناآرام و دو دل، گاهی باعث رنجش دیگران میشود، تیزبین و دقیق در برخی ابعاد، مقید به اصول - منظم - حساس، آینده نگر و گاهی خیالباف و دقیق در تصمیم گیری، حاضر جواب و باهوش، گاهی سخاوتمند، پرحرف، سریع و چالاك - پرانرژی - زود عصبانی شده و زود هم آرام می شوند.


پ-از نظر سازگاری باغذاها : سازگار با غذاهای سرد و تر چون آلو، زردآلو، هندوانه، اسفناج، كدو، خیار، انار، شفتالو، كاهو، دوغ و ماست وترشی ها مثل لواشک و سرکه.

به خوردن خوراکی های شیرین کمتر تمایل دارند.


ج - علایم بیماری در اثر غلبه صفرا:

یرقان، زردی دندان، تب، ریختن مو، كورک در سر، درد گوش و شقیقه، درد دهان، خشكی دهان و بینی تشنگی و سوزش معده، صدای گوش، خشكی مفاصل، سیاتالژی، بثورات، حصبه و نوبه، لذت از نسیم سرد، عدم اعتدال، بیقراری، استفراغ صفراوی، بی میلی به خوراک، خواب دیدن گرما، آتش و خورشید، سیاهی رفتن چشم ،سرگیجه ، طعم دهانشان تلخ شده، سوزش جگر، زیر دنده راست آنها خیلی گرم است و حداقل دو درجه تب دارند و لبهای آنها دچار خشکی بوده ، پوست سرشان ترک خورده و می سوزد و بعنوان شوره و حتی ریشه مژه ودورپلک سوخته و پوسته پوسته می شود ،پوست زبر ، رنگ ادرار زرد تیره ، ابرو می ریزد ،علاقه زیاد به آب یخ و یخ ، تند خو بهانه گیر ، موها تک تک می ریزد ، دیدن خواب هولناک افتادن از بلندی ،جنگ و ستیز.

علت: غذاهای چرب و شیرین صفرا را زیاد می کند.

د- پیشگیری از بروز غلبه خلط :

نخوردن غذاهای با طبع گرم و خشک مخصوصا در فصول گرم، قرار نگرفتن در معرض تابش خورشید و یا در نقاط گرم مانند حمام گرم، پیشگیری از وقوع ناملایمات و پیش آمدهای نامناسب مانند ترس و اضطراب.

خوردن دم كرده گل بنفشه + لیمو عمانی

ذ- غذاهای مضر برای صفرا مزاج ها :

پرخوری – بعد از غذای مختصر دوباره غذا خوردن – آش رشته – ماکارونی - سیر (مطلقا ً نخورید مزاج کبد گرم وتراست وسیر تبدیل به آتش شده وبیمار حالش بد می شود )- شیرینی- فسنجان و غذاهای پر ادویه.
 

منتخب سردبیر
طب شیمیایی در مقابل طب مزاجی

بعد از رنسانس اروپائی‌ها به دنبال این بودند که خود را از شرمندگی تقلید دانش از مسلمانا ... بیشتر

خواجه نصیرالدین طوسی

خواجه نصیرالدین طوسی، یکی از حکما، فلاسفه، ریاضی‌دانان و منجمان بزرگ اسلام و ایران اس ... بیشتر

زندگی و آثار ابوسهل مسیحی

عمده ترين مأخذ دربارة ابوسهل روايتي است كه نظامي عروضي  آورده است. اين داستان با آنكه تو ... بیشتر: نظرات
: عنوان
: نام و نام خانوادگی
: ایمیل
: پیام شما
: نظرات شما

گالری محصولات

آموزش   

ابزارالات گلابگیری سنتی

ادامه مطلب ...

گلاب گیری صنعتی

باتوجه به توسعه سطح زیرکشت گل محمدی نیاز به وجود دستگاه های صنعتی با ظرفیت بیشتر ادامه مطلب ...

گلاب گیری سنتی

بعد از کار گذاشتن دیگ و مشعل بر سر جای خود به اندازه مورد نیاز و نسبت به ادامه مطلب ...

گلاب شناسی

گلاب اصل، شفاف ، روشن ، بدون رسوب است و بوی آن بوی مطبوع گل محمدی و فاقد بوی ترشید ادامه مطلب ...عرق دارچین
عرق بیدمشک
گلاب دو آتیشه بی بی
عرق هل
گلاب سنگین بی بی
عرق کاسنی
گلاب ممتاز بی بی
عرق نعنا


 بی بی گلاب کاشان

گلاب و عرقیات بی بی ، ارائه دهنده ی انواع گلاب و عرقیجات با بهترین کیفیت