گلاب و عرقیات بی بی

کاشان - میدان کمال الملک - خیابان فاضل نراقی - خیابان علوی - گلاب و عرقیات بی بی
03155224580
09120889181

گلاب و عرقیات بی بی

کاشان - میدان کمال الملک - خیابان فاضل نراقی - خیابان علوی - گلاب و عرقیات بی بی
03155224580
09120889181

محصولات ویژه   


آخرین مقالات   

درمان غلبه ­ی خلط بلغم

به ­طور کلی برای پیشگیری و درمان غلبه­ ی خلط بلغم(که مزاجی سرد و تر دارد)، باید از خوردن بی ... بیشتر

مزاج سودا

سودا خلطی است، سیاه رنگ که معمولاً از تجمع، تهاجم، تکاثر، رسوب، سوختن یا متابولیسم سایر ... بیشتر

صفرا، مزاج گرم و خشک

صفراوي مزاج ها رفتارهاي تند و تيزي دارند و در تمام اعمال و رفتار سرعت عمل بالايي نشان مي د ... بیشتر

دم، مزاج گرم و تر

شايد شما هم افراد زيادي را بشناسيد که بسيار خوش مشرب و بذله گويند. اين افراد دموي مزاج هست ... بیشتر


دمنوش های گیاهی

دمنوش های گیاهی؛ جایگزین مناسب، خوش طعم و مفید برای چای هستند. هر کس می تواند بر اساس سلیقه و ذایقه خود و نیز با توجّه به بیماری ها و یا نیازهای بدنی خویش(و حتّی بر اساس فصول مختلف سال) از این نوشیدنی ها بهره ببرد. با به کار بردن کمی ذوق و سلیقه می توانید ترکیبات گوناگونی از این نوشیدنی ها را تهیه نمایید؛ برای مثال اگر با خوردن چای بادرنجبویه احساس می کنید دچار افزایش فشار خون می شوید؛ با اضافه کردن چند برگ چای ترش به نوشیدنی خود، ضمن رفع مشکل، یک چای جدید با طعمی متفاوت را تجربه خواهید کرد.

بیشتر...
دمنوش های گیاهی
بستن

متن کامل:

دمنوش های گیاهی؛ جایگزین مناسب، خوش طعم و مفید برای چای هستند. هر کس می تواند بر اساس سلیقه و ذایقه خود و نیز با توجّه به بیماری ها و یا نیازهای بدنی خویش(و حتّی بر اساس فصول مختلف سال) از این نوشیدنی ها بهره ببرد. با به کار بردن کمی ذوق و سلیقه می توانید ترکیبات گوناگونی از این نوشیدنی ها را تهیه نمایید؛ برای مثال اگر با خوردن چای بادرنجبویه احساس می کنید دچار افزایش فشار خون می شوید؛ با اضافه کردن چند برگ چای ترش به نوشیدنی خود، ضمن رفع مشکل، یک چای جدید با طعمی متفاوت را تجربه خواهید کرد.

شربت های طبیعی

این روزها انواع نوشیدنیها با طعم ها و فرمول های مختلف آزمایشگاهی در دسترس میباشد که انواع رنگ ها، طعم دهنده ها و مواد نگهدارنده جزو جدا نشدنی ترکیبات آنهاست. همانطور که میدانید و یا شنیده اید در دراز مدت عوارضی را در پی دارند و بسیاری از پزشکان نوشیدنشان را منع کرده اند. حالا بی بی، برای سلامتی شما، شربت هایی کاملا گیاهی با خواص اعجاب انگیز شان و بدون هیچ گونه مواد نگهدارنده و رنگ های افزودنی، تولید کرده است تا بدون عوارض از نوشیدنی هایتان لذت ببرید. نوش جان.

بیشتر...
شربت های طبیعی
بستن

این روزها انواع نوشیدنیها با طعم ها و فرمول های مختلف آزمایشگاهی در دسترس میباشد که انواع رنگ ها، طعم دهنده ها و مواد نگهدارنده جزو جدا نشدنی ترکیبات آنهاست. همانطور که میدانید و یا شنیده اید در دراز مدت عوارضی را در پی دارند و بسیاری از پزشکان نوشیدنشان را منع کرده اند.
حالا بی بی، برای سلامتی شما، شربت هایی کاملا گیاهی با خواص اعجاب انگیز شان و بدون هیچ گونه مواد نگهدارنده و رنگ های افزودنی، تولید کرده است تا بدون عوارض از نوشیدنی هایتان لذت ببرید.
نوش جان.

گلاب و عرقیات

بی بی گلاب با هدف ارتقاء سطح سلامت و با در نظر داشتن اصول سنتی و بهداشتی پا در عرصه تولید و توزیع گلاب و عرقیات گیاهی و اصیل گذاشته است تا شما همیشه سلامت باشید. از آنجا که طب گیاهی در همه کشورها مورد توجه خاص قرار گرفته و در کشور ما هم از دیرباز مرکز تهیه داروهای گیاهی بوده است، لذا در اینجا سعی کرده ایم جهت اطلاع شما عزیزان، خلاصه ای از خواص عرقیات را که از منابع معتبر جمع آوری شده است برای شما بیان کنیم.

بیشتر...
گلاب و عرقیات
بستن

بی بی گلاب با هدف ارتقاء سطح سلامت و با در نظر داشتن اصول سنتی و بهداشتی پا در عرصه تولید و توزیع گلاب و عرقیات گیاهی و اصیل گذاشته است تا شما همیشه سلامت باشید.
از آنجا که طب گیاهی در همه کشورها مورد توجه خاص قرار گرفته و در کشور ما هم از دیرباز مرکز تهیه داروهای گیاهی بوده است، لذا در اینجا سعی کرده ایم جهت اطلاع شما عزیزان، خلاصه ای از خواص عرقیات را که از منابع معتبر جمع آوری  شده است برای شما بیان کنیم.


مزاج سودا


سودا خلطی است، سیاه رنگ که معمولاً از تجمع، تهاجم، تکاثر، رسوب، سوختن یا متابولیسم سایر اخلاط دیگر خصوصاً صفرا در بدن تولید می شود. این خلط همچنین با خوردن غذاهایی که سودا زا است در کبد تولید می شود. امّا رفتار و نحوه زندگی عامل بسیار مهمی در تولید سودا در بدن می باشد. آثار سودا در بدن، باریکی و کشیدگی بدن و انگشتان و درشتی مفاصل و در مغز و روان و شخصیت فرد اثر درون گرایی و ترس وغصه و حرص و ریز بینی و عدم انعطاف و کم خوابی و خیالبافی و منفی نگری و در سیستم های بدن از جمله پوست و چشم و گوش (شنوایی) و بویایی و ریه و حنجره و قلب و عروق و گوارش و ... اثرات نامطلوب می گذارد.
مقدمه

از بین چهار خلط بلغم، خون، سودا و صفرا؛ سودا سنگین ترین خلط است و در واقع رسوبات خون است که ته نشین می شود و مرکز نگهداری آن طحال است که در زمان نیاز به دریچه معده ریزش کرده و باعث احساس گرسنگی می شود. ممکن است فردی سودایی نباشد ولی با خوردن غذا و همچنین داروهایی که سودا زا است و یا رفتارهایی که سودا را زیاد می کند باعث سودا در بدن خود شود. نکته ای که حائز اهمیت است اینست که مزاج سودا به خودی خود در حالت متعادل اثرات نا مطلوب ندارد و تنها اندام شخص شکل خاصی دارد و فرد دارای شخصیت خاصّی می باشد که طبق قانون طبیعت بدست خداوند حکیم، خلقت یافته است.

 از جمله کارهای خلط سودا در بدن؛ شرکت در ساختمان های اسکلتی و موها و ناخن و شرکت در عملیات انعقادی خون و شرکت فعال در ساختمان فراورده های دفعی بدن می باشد

 از جمله علل پیدایش خلط سودا در بدن عبارتند از: غم و علل ارثی و علل شغلی و خواب زیاد و فصل پاییز و نگرانی مداوم و ناتوانی طحال و ورشکستگی مالی و غذا های فریز شده خوردن و کشیدن سیگار و مواد افیونی و عوامل بسیاری دیگر که در این مقاله انشاالله درج خواهد شد و امید است با فراگیری و عمل به آن از اثرات نامطلوب و مخرب آن در امان بمانیم.

آثار سودا بر سیستم بدن
 

شکل بدن: 1) باریک و کشیده 2) انگشتان کشیده و خشک و دوکی 3) مفاصل درشت.
پوست: ابتدای سیاهی عروق ریز در پاها، اگر بیشتر شد سیاهی زیر چشم و بعد حاشیه پیشانی و بعد کتف و در مرحله بعد پوست بی حالت و بی طراوت (اول صورت بعد دست ها و سایر اندام ها)
1) رنگ تیره 2) تعریق ندارد و خشک می شود 3) منفذ پوست درشت می شود 4) رگ برجسته ولی نازک تیره در لمس سرد و از درون گرم 6) همچنین اگزمای پوست 7) موخوره 8) پوست چروکیده که درمان در زنان (40-120 روز رازیانه که فرد را تا پنج سال جوان تر می کند) و درمان در مردان (کاسنی + عسل و نیز زیتون 7 عدد)
مو: 1) مو سفید (روشن) و مجعد (با فر ریز) 2) موی خشن و کلفت (به خصوص در بدن) و اگر در اندام تناسلی مو فردار بود یعنی اندام خشک است)
چشم: 1) تنگ و ریز 2) رنگ چشم تیره 3) کاهش دید(پیر چشمی) چون باعث کاهش عبور خون در چشم می شود. درمان پیر چشمی، حجامت ماستوئید است)
گوش (شنوایی): 1) خشکی، شنوایی را قوی تر می کند اما کاهش شنوایی ناشی از بلغم است و درمانش، دود اسنفند است و کندتر است (گوش را روی دود بگیرید) 2) افزایش شنوایی با افزایش سوداء که گاهی صدای سوت در گوش(خشکی گوش) یا در سر.

 

بینی (بویائی): افزایش بویائی با افزایش سوداء (مگر اینکه رطوبت مغز زیاد شده باشد)
ریه و حنجره: بهترین دارو برای ریه سرد و خشک گلاب و عسل است و اگر به گلاب حساسیت داشت ابتدا درمان آلرژی بعد درمان ریه
قلب و عروق: 1) واریس 2) هموروئید (بواسیر) 3) بدن چربی خون (حداقل افزایش) 4) بدون فشار خون (حداقل افزایش) 5) نامنظمی های قلبی
گوارش: 1) مزه دهان بی مزه 2) آب دهان خشک 3) غلبه سودا باعث شوری و گسی مزه در دهان و دهان به هم کشیده می شود. 4) رنگ زبان قرمز وحتی بنفش 5) زود گرسنه و زود سیر مشوند 6) اگر سودا و بلغم توأم باشد تا غذا باشد می خورد (جوع الکلب) 7) اگر از این حد بیشتر هم شد (مرتب می خورد و دفع می کند(جوع البقر) که اوج ترکیب سودا با بلغم است. 8) کاهش هضم (به دلیل سردی و خشکی) 9) بوی بد مدفوع 10) استعدا ابتلا به یبوست 11) استعدا تولید گازهای روده زیاد ولی نه به اندازه بلغم 12) مدفوع خمیری شکل (نه زیاد سفت، نه زیاد شل) 13) تمایل به شیرینی14.) صدای معده ولی نه به اندازه بلغمی ها 15) بوی دهان 16) کاهش هضم 17) خورده خوری می کنند.
کلیه و مجاری ادرای: 1) ادرار کم و ناپیوسته 2) تکرر ادرار زیاد (علت، سردی است و درمان آن گرمی است) 3) شب ادراری در زنان که مصرف عسل و اژینال + بادکش 4) شب ادراری در بچه ها که درمان سیستمیک (زیرا سردی، سیستمیک است نه موضعی)باید با روغن کنجد روی کمر+ بادکش (حجامت گرم) روی کمر و شکم انجام شود.
دستگاه تناسلی: 1) تحریک جنسی زیاد و زود به زود ولی توان جنسی کم است 2) ارکشن (خیز آلت تناسلی) صبحگاه کم است یا نسیت (بر عکس صفرا و دم) 3) قدرت جنسی پر تحرک ولی کم توان(زود تحریک می شود ولی زود انزالی) مانند تحریک خروس و درمان سیستمیک آن، نخود آب است.(9)
مغز و روان: 1) علاقه به زندگی جمعی دارند

 2) پاک نهاد

 3) مرتب

 4) منظم

 5) پیرو قانون

 6) مسلط بر نفس خویش

7) باهوش

 8) حساس

 9) پرشور

 10) زیرک

 11) برخوردار از نیروی فاکره

 12) درونگرا

 13) صبور در مقابل مشکلات

 14) صلح طلب

 15) میانجی و گره گشا

 16) شکاک و کینه توز

 17) زود رنج

 18) حساس

 19) وسواس

 20) ترسو

21 ) ثبات روانی کمی دارند

 22) بسیار عاطفی هستند

*23) عشق ندارند ولی طلاق هم ندارند (ماندگارترین خانواده ها سوداوی ها هستند)

 24) در مواقع استرس سوداوی ها به خود می پیچند و یک کلمه را تکرا می کنند و دور خودمی چرخند و رفتار تکراری انجام می دهند. بی فرا و سردر گم ولی مثل بلغمی ها رنگ پریده نمی شوند.

 25) حمله کننده ولی اگر به او حمله کنند، عقب نشینی می کند( رفتار سگی)، هر چه عقب نشینی کنی او جلو می آید و اگر حمله کنی عقب نشینی می کند. پس باید جلوی سودایی ها بایستی

 26) لذت کم می برند ولی غصه زیاد می خورند

27) حرص مال می زنند و همیشه ناله دارند (در حدیث است که با ترسو و بخیل مشورت مکن)

 28) بازپرس های خوبی هستند (گزارش های آنها را بشنوید)

 29) محبت به آنها باعث شبهه می شود (مثلاً به چه منظور به من سلام کرد

)30) مانت دار هستند جرأت خیانت ندارند

 31) در روابط اجتماعی انعطاف پذیر نیستند و اگر هم باشند به طرف منفی است (بیشتر عقب نشینی است)

 32) بسیار ریز بین (آنقدر درجزئیات غرق می شوند که کلیات را فراموش می کنند)

33) زیاد حفظ می کنند

 34) خواب کمی دارند (گلاب مصرف کنند چون گرم است باعث افزایش خواب میشود)

35) خواب خرگوشی (خواب سطحی و خستگیش رفع نمی شود و درمانش گلاب است)

 36) خیال و وا قعیت را بعضاً عوض می کنند (افکار خیالی خود را واقعی می پندارند

) 37 خیال باف

 38) خئد گرا (معیار، مقایسه شخصیت خود اوست و همه را با خود می سنجد)

 39) ناخود آگاه راه می ر وند

 40) زیاد حرف می زنند

 41) با خود حرف می زنند

 42) تیک دارند

 43) لرزش (سوداء عروقی البته از تیک شروع می شود)

44) لقوه و پارکینسون (انواع لرزشهای اعضاء)

 45) ناآرامی درخواب و بیداری(10)


درمان سوداء سر: 1)اسطخدوس جاروب سودای مغز است. 2) سرکنگبین 3/1 لیوان و وقتی چهره روشن شد سپس به
6/1 لیوان کاهش یابد سپس به 9/1 لیوان، در این مدت نازیل نیز مصرف شود بعلاوه حجامت ماستوئید و و زالوی پشت
سر و زالوی منتشر در کل سر (11)

تذکر

استفاده از هر دارویی و هر عملیات درمانی، باید با مراجعه و مشورت با طبیب متخصص باشد.

 

نتیجه گیری

سودا، افیون بدن است که باعث غلظت خون، گرفتگی عروق و اسپاسم های عضلانی، دردهای مفصلی، سردی، ضعف و ناتوانی بدن می شود؛ که البته از غلبه سودا این عوارض بوجود می آید و از آن جمله فشارهای عصبی، استرس ، غم و اندوه و مختل شدن رابط شخصی حتی با خود می شود تا چه رسد به اجتماع و اطرافیان خود پس کمر همّت را ببندیم و از رفتارهای افراطی و تفریطی (از جمله خواب زیاد و کم خوابی، پرخوری کم خوری، کارپر فشار وبیکاری، دیر خوابیدن و خوابیدن بین الطلوعین و خواب دم غروب و شغل پر استرس و گرمای شدید و سرمای شدید و دوری از طبیعت شادی بیش از حد و فکر و خیال زیاد و نگرانی مداوم و کشیدن سیگار و بدهکاری دائم و سکوت مداوم و شلوغی مداوم و استفاده بیش از حد از موبایل و کامپیوتر و ...) و همچنین از خوردن غذاهای فریز شده مانده و مشروبات الکلی و خوردن مستقیم املاح معدنی مثل کلسیم و غذاهای خیلی شور و تند و تلخ و آب یخ و ...بپرهیزیم، تا زندگی آرام و با لذّت و متعالی داشته باشیم. 

در این مزاج، خشکی و سردی هر دو با هم زیاد شده است.

الف) خصوصیات ظاهری: پوست خشک، استخوان بندی ظریف، قفسه سینه جمع، اندام باریک و بدون ماهیچه می شود. لب و دهان و بینی کوچک است. رگ ها آشکار، نازک و برجسته می شوند. موهای وز وزی و مجعد دارند، پوست زود خشک و چروک می شود و رنگ پوست به نقره ای نزدیک است.

ب) خصوصیات گوارشی: جگر آن ها سرد و اشتهایشان کم است. زود سیر می شوند، بیشتر تمایل به گرمی جات داشته و به مایعات نیز علاقه دارند. به علت سردی گوارش، قدرت هضم شان بالا نیست و هر چیزی را به راحتی هضم نمی کنند؛ با این حال استعداد چاقی ندارند و اصلاً چاق نمی شوند.

ج) خصوصیات روحی ـ روانی: این افراد، در رفتار بسیار نکته سنج و ریزبین بوده و بازرس کارآمد هستند. معمولاً کم می خوابند، همیشه خسته اند و از لحاظ جنسی، پر تمایل ولی کم توان هستند.

تمام گروه ها و مزاج های یاد شده، اگر در مزاج خود سالم و متعادل باشند، هیچ مشکلی ندارند، طبیعی هستند و می توانند یک زندگی خوب و شاد داشته باشند، اما اگر مزاج جبلّی به صورت بیش از حد بروز کند، مثلاً یک فرد صفراوی، دچار غلبه صفرا شود؛ در اثر افزایش صفرا دچار بیماری می شود. یا اگر یک فرد دموی، از شدت خوردن سردی زیاد، علائم افزایش بلغم را پیدا کند، دچار بیماری می شود و باید تعدیل و درمان گردد.

منتخب سردبیر
طب شیمیایی در مقابل طب مزاجی

بعد از رنسانس اروپائی‌ها به دنبال این بودند که خود را از شرمندگی تقلید دانش از مسلمانا ... بیشتر

خواجه نصیرالدین طوسی

خواجه نصیرالدین طوسی، یکی از حکما، فلاسفه، ریاضی‌دانان و منجمان بزرگ اسلام و ایران اس ... بیشتر

زندگی و آثار ابوسهل مسیحی

عمده ترين مأخذ دربارة ابوسهل روايتي است كه نظامي عروضي  آورده است. اين داستان با آنكه تو ... بیشتر: نظرات
: عنوان
: نام و نام خانوادگی
: ایمیل
: پیام شما
: نظرات شما

گالری محصولات

آموزش   

ابزارالات گلابگیری سنتی

ادامه مطلب ...

گلاب گیری صنعتی

باتوجه به توسعه سطح زیرکشت گل محمدی نیاز به وجود دستگاه های صنعتی با ظرفیت بیشتر ادامه مطلب ...

گلاب گیری سنتی

بعد از کار گذاشتن دیگ و مشعل بر سر جای خود به اندازه مورد نیاز و نسبت به ادامه مطلب ...

گلاب شناسی

گلاب اصل، شفاف ، روشن ، بدون رسوب است و بوی آن بوی مطبوع گل محمدی و فاقد بوی ترشید ادامه مطلب ...عرق دارچین
عرق بیدمشک
گلاب دو آتیشه بی بی
عرق هل
گلاب سنگین بی بی
عرق کاسنی
گلاب ممتاز بی بی
عرق نعنا


 بی بی گلاب کاشان

گلاب و عرقیات بی بی ، ارائه دهنده ی انواع گلاب و عرقیجات با بهترین کیفیت